Aranżacja salonu na poddaszu

Nowoczesne budownictwo to najczęściej domy małe, parterowe, z użytkowym poddaszem. Mogło by się wydawać, że w takich domach jest mało miejsca. Nic bardziej mylnego, domy te są tak samo przestronne jak duże domy piętrowe, wystarczy je w odpowiedni sposób zaaranżować. Poddasze użytkowe jest wdzięczną przestrzenią do aranżacji, można je zagospodarować na wiele różnych sposobów. Coraz częściej jednak ludzie decydują się na urządzenie salonu na poddaszu.

Jak urządzić salon na poddaszu?

Decydując się na urządzenie salonu na poddaszu, trzeba wziąć pod uwagę kilka ważnych kwestii. Pomieszczenie to nie zawsze jest dobrze oświetlone. Mimo, tego, że posiada okna dachowe, to jednak ich wielkość nie pozwala na dostateczne doświetlenie tego pomieszczenia. Przez to też aranżacja salonu na poddaszu, do najłatwiejszych nie należy, ponieważ jest to dosyć ciemna i niewysoka przestrzeń. Wystarczy jednak postawić na kilka sprawdzonych trików a wówczas urządzanie takiej przestrzeni, nie będzie wcale trudne. Przede wszystkim należy postawić na jasne, radosne kolory ścian, podłóg i mebli. Jasne ściany optycznie powiększą i ocieplą to wnętrze, a przede wszystkim go rozjaśnią. Tak samo jasne podłogi, będą odbijać światło, przez to salon będzie jasny i przytulny. Na pewno dobrą propozycją na poddasze jest zawieszenie na ścianach luster, one doskonale będą odbijać światło słoneczne i światło sztuczne.

Meble do salonu na poddaszu

Salon na poddaszu, zwykle ma niski sufit, dlatego meble, którymi urządzi się to wnętrze, nie mogą być zbyt wysokie. Lepiej postawić na niskie komody i wygodne komplety wypoczynkowe. Jako, że poddasze zwykle jest niskie ale przestronne, to jest w nim dużo miejsca na kanapę i można poszaleć z jej wielkością. Dobrze w takim wnętrzu będzie się prezentować duża kanapa w kształcie litery U z kwadratowym stolikiem na kawę. Szczególnie gdy zostaną one postawione na środku pomieszczenia. To bardzo dobry pomysł, którym warto się zainspirować, bo całość będzie wyglądać bardzo dobrze.

Artykuł powstał dzięki: https://www.meble.pl/meble/zestawy-wypoczynkowe,meble-salonowe/

Author: slonecznygrodek72.pl