Sztukateria w mieszkaniu – czyli oryginalny design za niską cenę.

Listwy sufitowe od pewnego czasu są znowu niezwykle modne. Pojawiają się zarówno w stylowych, klasycznych wnętrzach, jak i tych nowoczesnych. Listwy sufitowe nie jest tak trudno zamontować, jakby się mogło to wydawać. Warto zaoszczędzić na montażu i wykonać to zadanie samemu.

Co jest nam potrzebne?

Mamy już upatrzone listwy, teraz czas na zakup akcesoriów niezbędnych do ich montażu: ołówek, taśma malarska, przyrżnia (do cięcia listew), poziomica, akryl z pistoletem, klej montażowy.

Przygotowanie ścian.

Dokonaliśmy zakupu listew oraz niezbędnych akcesoriów, więc czas zabrać się do pracy. Przed rozpoczęciem klejenia należy odpowiednio przygotować ścianę. Jeżeli ściana jest świeżo malowana, możemy przejść do kolejnego etapu, ale jeśli jest inaczej należy ją zagruntować. Zagruntowanie ściany pozwoli na uniknięcie problemów pojawiających się podczas przyklejania sztukaterii.

Wyznaczenie miejsc styku oraz pomiary.

Bez dokładnego zmierzenia ścian, montaż sztukaterii nie będzie możliwy. Najważniejsze miejsca to rogi ścian, gdzie listwy będą się ze sobą stykać. Pomocne będzie odrysowanie listew na ścianie.

Docinanie i klejenie listew.

Przyszła kolej na przyrżnie. Jak ciąć listwy styropianowe to zadanie, które nie wymaga szczególnego skupienia. Przycinamy poszczególne elementy sztukaterii, a następnie pokrywamy klejem listwy. Nadmiar kleju usuwamy na koniec, za pomocą mokrej gąbki.

 

Author: slonecznygrodek72.pl