Które silniki kochają LPG TOP 5

W dziejach motoryzacji powstało kilka modeli silników które są wręcz stworzone do instalowania w nich LPG. Instalacja gazowa Śląsk to firma która od kilkunastu lat zajmuje się montażem tego typu instalacji oraz posiada dużą wiedzę popartą praktyką przedstawiamy listę silników które są najlepsze do instalacji LPG.

Volkswagen

Firma Volkswagen słynie ze swoich samochodów które charakteryzują się wysoką jakością wykonania i dbałością o szczegóły. Posiadają oni w swojej ofercie kilka bardzo dobrych jednostek napędowych. Pierwszą z nich jest silnik 1. 6 MPI. Jego główna zaleta to bardzo porządny żeliwny blok i hydrauliczna kompensacja luzów zaworowych. Kolejny silnik z tej samej stajni to 1. 4 MPI 16V. Początkowo miał on problemy z nadmiernym zużyciem oleju, ale po oprawkach problem znikł. Ostatni jest silnik 1. 0 MPI, mały, prostej konstrukcji i wytrzymały. Nic dodać nic ująć.

Grupa PSA

Ich silniki 1. 8 i 2, 0 były bardzo dobrze przystosowane do instalowania LPG, ponadto posiadały automatyczne systemy kasowania luzów zaworowych co rozwiązało problem z koniecznością wykonywania częstych regulacji.

Author: slonecznygrodek72.pl