Kiedy przebywamy w górach nasz organizm ma zdolność wytwarzania większej ilości czerwonych krwinek, szerzej otwarte naczynia przyczyniają się do szybszego transportu tlenu oraz składników odżywczych, a nasze samopoczucie oraz kondycja są znacznie lepsze.

Czynny wypoczynek w górach to szereg jeszcze innych zalet.

Z pewnością słyszeliście o tym, że osoby, które biorą udział w konkurencjach wytrzymałościowych, chodzą także na trening wysokogórski. Dzięki temu cieszą się lepszą kondycją oraz koncentracją. Pobyt w górach bardzo dobrze wpływa również na pozostałe osoby. Każdy jednak musi podejmować się takich treningów, jakimi sprosta.

Pobyt w górach

Góry potrafią być dla nas bardzo zbawienne – przebywając wśród nich nasz organizm się dotlenia, wycisza, relaksuje. Spacerując po niezbyt łatwym szlaku, z pewnością łatwo możemy zapomnieć o wszystkich otaczających nas na co dzień obowiązkach. Jeśli lubicie aktywny wypoczynek, będąc w górach powinniście zdecydować się na trekking, dzięki czemu z pewnością poprawi się Wasza kondycja, a organizm się wzmocni.

Wędrując po górach przekonacie się także o własnych umiejętnościach organizacyjnych oraz czy potraficie poradzić sobie w innych sytuacjach. Tutaj z pewnością odkryjecie więcej swoich słabości oraz zalet. Zobaczycie także jak radzicie sobie w sytuacjach nagłych, stresujących, gdy np. będziecie musieli zmierzyć się z burzą.

Trekking pomoże też sprawdzić się parze. Jeśli oboje zajdziecie się w trudnych warunkach, przekonacie się kto bardziej narzeka, a kto dobrze potrafi sobie poradzić. W jakimś sensie na podstawie takiego pobytu pary przekonają się, czego mogą nawzajem spodziewać się po sobie.

Na wypad w góry oczywiście decydują się osoby, które lubią spędzać czas aktywnie. Raczej nie wybiorą się oni nad morze, gdzie będą cały dzień leżeć na plaży. Wielu turystów, którzy spróbowali trekkingu, sądzą, że górskie widoki, klimat oraz adrenalina uzależniają do tego stopnia, że chcą tu powracać częściej. Stawiają sobie kolejne cele w pokonywaniu szlaków, którym chcą sprostać. Przez to zwiększają swoje ambicje, pewność siebie i przekładają to na życie.

Również osoby, które są typami samotników, mogą wybrać się w góry, by godzinami chodzić po spokojnych szlakach i podziwiać górskie widoki.

Zdrowotne korzyści

Pobyt w górach to zmierzenie się z niższym ciśnieniem atmosferycznym, częstymi wahaniami wilgotności oraz temperatury powietrza. Organizm ludzki musi się do tych warunków przystosować. W związku z tym układ krążenia, oddechowy, nerwowy i hormonalny pracują nieco inaczej.

Nasz organizm ma wtedy zdolność produkowania większej ilości czerwonych krwinek, koncentracja hemoglobiny we krwi jest wyższa, a szersze naczynia powodują szybsze transportowanie tlenu oraz składników odżywczych. Czujemy także, że nasza samopoczucie oraz kondycja są znacznie lepsze.
Pobyt w górach powinien być dopasowany do naszego zdrowia oraz możliwości ruchowych.

Serdecznie zapraszamy Państwa do przyjazdu w rejon naszego apartamentu oraz niezapomniane wycieczki górskie.