Beskidy to głównie miejsce wielu ośrodków narciarskich. Oprócz nich region oferuje też wiele innych atrakcji, niekoniecznie związanych z uprawą sportu.

Nocleg w Beskidach,

a dokładnie w niedalekiej odległości od Beskidów spotkać się można z wieloma stacjami narciarskimi, z kolei w Beskidzie Żywieckim można podziwiać góry, które są tam wyższe. Spokojnie można wybrać się w to miejsce z dziećmi, bowiem w Wiśle znajduje się masa wyciągów i  prawie na każdym można pojeździć nawet z tymi małymi. Wśród wielu ośrodków w Beskidach, wyróżnić można Szczyrk, który jest naprawdę duży, a dla tych, którzy będą poszukiwać łagodniejszych zboczy, poleca się szukania w Brennej, czy Istebnej. Turystom poleca się udanie też do znanych ośrodków w Beskidzie Żywieckim, jakimi są Zwardoń, Korbielów oraz Zawoja. Każda z wymienionych miejsc cechuje się świetnie rozwiniętą infrastrukturą. Możliwe jest tam wypożyczanie sprzętu, a podczas jazdy i po jej odbyciu można napić się czegoś ciepłego lub dobrze zjeść.
Nocleg w Beskidah
Oprócz atrakcji dotyczących uprawiania sportu, Beskidy oferują ciekawe miejsca warte zobaczenia. Można udać się do Bielska-Białej, gdzie miasto zapewnia bardzo dużo atrakcji, m.in. odnowioną starówkę, bądź katedrę, która jest średniowiecznego rodowodu. Znajduje się tam również Zamek Sułkowskich, który jak głoszą legendy łączy się pod ziemią z Klimczokiem. Dla miłośników kultury i sztuki poleca się wizytę do Teatru Polskiego bądź znanego teatru dla dzieci Banialuka oraz do Studia Filmów Rysunkowych. Aby wejść do studia, należy jednak wcześnie zarezerwować bilety, ponieważ każde zwiedzanie przeprowadzane jest grupowo. To atrakcja przeznaczona nie tylko dla tych najmłodszych, bo z pewnością każdy pamięta Bolka i Lolka.

Warty zobaczenia jest też Żywiec, w którym mieszczą się dwa zamki. Interesująca jest Wisła, którą rozsławił Adam Małysz. W centrum miasta znajduje się muzeum trofeów słynnego skoczka. Jeśli będziecie ciekawi jeszcze jednej atrakcji wiążącej się z Małyszem, udajcie się do Domu Zdrojowego. Przebywając w noclegu w Beskidach koniecznie pamiętajcie też o Trójwsi, czyli Istebnej, Koniakowie i Jaworzynce, która jest skomercjalizowana w mniejszym stopniu niż Wisła.

Beskidy stanowią bardzo ciekawy obszar turystyczny, urzekają swym pięknem krajobrazowym i zapewniają turystom mnóstwo atrakcji związanych z kulturą, sztuką, sportem. Jeśli chcecie ich doświadczyć, zachęcamy do przyjazdu w to miejsce osobiście, korzystając  z trakcji jaką jest nocleg w Beskidach.