W Gródku nad Dunajcem znajduje się nacechowany nowoczesnością hotel butikowy – Lemon Resort Spa. Wyróżnia się on wyjątkową architekturą, która bazuje na budynkach, jakie zostały wzniesione w tej miejscowości w latach 70. poprzedniego wieku. Koncepcja architektoniczna dla całego obiektu została wyznaczona przez prostą bryłę, płaski dach, niewielkie założenie przestrzenne oraz przez przeszklenia, które otwierają wnętrze na otaczający, przepiękny krajobraz.  Kompleks otoczony jest malowniczymi jeziorami i Pogórzem Rożnowskim.

Niewielkie apartamenty zbudowane są kaskadowo. Na poszczególne budynki składają się odsunięte względem siebie prostopadłościany. Autorzy pomysłu przebudowy tego ośrodka zachowali oryginalną kompozycję przestrzenną, którą w latach 70. zaprojektował Lech Skirzyński. Wartościowa opracowana wcześniej struktura umożliwiająca komunikację pieszą w środku budynku została doceniona. Część budynków rozbudowano o zewnętrzne tarasy, loggie i ogrody na dachach. Jednocześnie uzyskano kolejne otwarcia widokowe oraz dodatkowy obszar wypoczynkowy dla gości.

lemon resort spa

Tłem dla przenikającego do budynku bogactwa natury, jaka otacza Lemon Resort Spa są otwarte przestrzenie, jasne kolory, przeważające szkło i duże rozmiary okien. Ze ścianami wykonanymi z betonu kontrastują drewniane deski oraz podłogi, barwne, futurystyczne meble. We wspólnych częściach nie ma takich dodatków jak: zasłony, obrusy, dywany, gdyż aranżacja wnętrza bazuje na  koncepcji elegancji w wydaniu surowym.

Ośrodek Lemon Resort Spa obejmuje 4,5 hektara powierzchni. Wyposażony jest w 34 apartamenty z wysokim standardem, w restaurację, a także luksusowe strefy, takie jak: Wellness oraz Spa. Jednym z apartamentów dla osób wymagających jest nasz Apartamenty Słoneczny Gródek 72.

Dodatkowo do ośrodka należy marina, do której przymocowano, m.in. luksusowe łodzie elektryczne, kajaki, deskę SUP, a także bogatą w innowację Tesle 21. Oprócz tego ośrodek obejmuje dwie plaże, boiska, a na jego obszarze mieszczą się trasy rowerowe i turystyczne szlaki, które prowadzą do zabytków oraz pomników przyrody.

Hotel butikowy jest unikatowy, o pięknej formie, wysokim standardzie, dokładnie sprofilowany pod wybraną grupę docelową. Hotel ten wzbogaca się w wiele udogodnień, jakie znajdują się w przestrzeniach wspólnych oraz w apartamentach indywidualnych.

 


 

Gródek nad Dunajcem cechuje się bardzo dobrym położeniem, dlatego letni turyści oblegają często tą miejscowość. Znajduje się tutaj wiele pieszych szlaków turystycznych oraz rowerowych rozciągających się na cały obszar Pogórza Rożnowskiego. Przez obszar miejscowości Gródek nad Dunajcem wyróżnia się przebieg trzech szlaków – czerwonego, niebieskiego oraz żółtego. Apartamenty należące do kompleksu Lemon Resort Spa powstały na bazie bardzo precyzyjnie zaprojektowanej konstrukcji. W skład powierzchni mieszkalnych wchodzi kuchnia, salon wraz ze strefą jadalną, łazienka oraz duża sypialnia. Wewnątrz apartamentowców znajduje się także rozkładana sofa, która pozwala na kwaterę nawet 5 osób w każdym z nich. W apartamentach nie brakuje również ogrzewania podłogowego, klimatyzacji oraz sprzętu AGD.

Apartamenty są bardzo zadbane i luksusowe, każdy zawarty w nich detal wykazuje się wielką precyzją. Dopełnieniem całości jest ogromny taras, z którego można podziwiać widoki na Małpią Wyspę. Apartamenty spełniają najbardziej wygórowane wymagania Klientów. Wnętrza pokoi są bardzo piękne i oferują klientom zachwycające widoki z okien na urokliwą okolicę, która bez wątpienia jest największym atutem naszej oferty. Nasz apartament celowo usytuowany jest w miejscu, gdzie panuje zdrowe, świeże powietrze i króluje zachwycająca natura, by każdy organizm mógł tu odpocząć i się zregenerować.

Każde miejsce usytuowania apartamentów cechuje się mocno rozwiniętą infrastrukturą, gdzie można aktywnie spędzać czas, uprawiać sport, a nawet dobrze zjeść. Region ośrodka Lemon Resort Spa to idealne miejsce dla osób zarówno starszych jak i młodszych. Nasz apartament znajduje się w Beskidach, a więc w miejscu, gdzie wiele jest ośrodków narciarskich. W okolicy można zatem skorzystać z wyciągów, uprawiać zimowe sporty, podziwiać niesamowite widoki. W Beskidach znajdują się też różne ośrodki, do których warto się udać – m.in. Szczyrk, Zwardoń, Zwoja, a także liczne obiekty – m.in. odnowiona starówka, katedra średniowiecznego rodowodu, Zamek Sułkowskich. Miłośnikom kultury oraz sztuki poleca się udać tam do Teatru Polskiego, albo do teatru Banialuka – jest to teatr dla dzieci.

Pobyt w apartamencie nad jeziorem Rożnowskim pozwoli turystom przeżyć wyjątkowy czas wśród zachwycającego krajobrazu, pełnego kwiatów, lasów, sadów czy pól, wytworzonych przez człowieka. Wszystkie te elementy natury przecinają liczne strumienie oraz potoki. Całość rozciąga się na terenie wielu wzgórz, pagórków oraz dolin. Obszar Związku Gmin Jeziora Rożnowskiego zaliczany jest do terenu Pogórza Rożnowskiego, Wiśnickiego, Beskidu Wysprowego i Kotliny Sądeckiej. Jezioro Rożnowskie rozciąga się od Nowego Sącza po zaporę w Różnowie. Stanowi na tym terenie jego główną część.

Niedaleko rożnowskiej zapory usytuowane jest Jezioro Czchowskie. Ten obszar pełen jest łagodnych, zalesionych pagórków. Na terenie tych gmin turyści mogą dostrzec park krajobrazowy, dwa rezerwaty przyrody oraz zespół przyrodniczo-krajobrazowy. Podczas pobytu w apartamencie nad jeziorem Rożnowskim turystów zachwyci również wyjątkowy strumyczek wypełniony kryształową wodą. Delikatny, przyjemny szum wody pozwoli doświadczyć przyjemnego spokoju i relaksu. Przebywając w apartamencie nad jeziorem Rożnowskim skorzystać będzie można również ze wspinaczki, jednocześnie podziwiając wyjątkowe widoki, które zapewniają rożnowskie skałki.

Region Lemon Resort Spa przepełniony jest atrakcjami wręcz dla każdego. Pozwala doznać przyjemnych chwil wypoczynku, odprężenia i mocy zabawy. Spacerując po okolicy warto zwrócić uwagę na multimedialną Fontannę, która znajduje się w Nowym Sączu na Rynku. Ta atrakcja przyciąga na Rynek wiele turystów oraz mieszkańców szczególnie ze względu na to, że 5 minut po każdej godzinie wygrywa ona utwory. Dodatkowo zachwyca wszystkich jeszcze bardziej po zmroku, kiedy zostaje podświetlona. W tej miejscowości ciekawym obiektem jest także zegar kwiatowy, który umiejscowiony jest u stóp kowalskiej baszty. Odmierza on czas w miesiącach wiosna – jesień. Tarcza zegara wynosi 5 metrów i cała pokryta jest kwiatami. Trzeba przyznać, że taki przedmiot przy wjeździe do centrum miasta to wyjątkowa ozdoba.
Pobyt nad Jeziorem Rożnowskim może być czasem pełnej wrażeń przygody. Dodatkowych atrakcji dostarczy z pewnością widokowy lot w Jesiennej bądź Łososinie Dolnej. Widoki Jeziora Rożnowskiego ujmują, warto więc spojrzeć na region także z innej perspektywy – z lotu ptaka. Tutaj turyści będą mieli tą możliwość.

Wiemy, że na udany pobyt nie składają się tylko atrakcje wokół ośrodka, które wybierzecie, ale również sam ośrodek. To on przez kilka dni będzie Waszym drugim domem, do którego będziecie wracać po całym dniu aktywności, albo w razie niepogody spędzicie tam zdecydowanie więcej chwil. Dlatego nasz ośrodek to bardzo eleganckie wnętrza, pyszne jedzenie i atrakcje wewnątrz. Z całym zaangażowaniem dbamy o komfort klientów i zapewniamy najlepszą ich obsługę.