W Gródku nad Dunajcem znajduje się nacechowany nowoczesnością hotel butikowy – Lemon Resort Spa. Wyróżnia się on wyjątkową architekturą, która bazuje na budynkach, jakie zostały wzniesione w tej miejscowości w latach 70. poprzedniego wieku. Koncepcja architektoniczna dla całego obiektu została wyznaczona przez prostą bryłę, płaski dach, niewielkie założenie przestrzenne oraz przez przeszklenia, które otwierają wnętrze na otaczający, przepiękny krajobraz.  Kompleks otoczony jest malowniczymi jeziorami i Pogórzem Rożnowskim.

Niewielkie apartamenty zbudowane są kaskadowo. Na poszczególne budynki składają się odsunięte względem siebie prostopadłościany. Autorzy pomysłu przebudowy tego ośrodka zachowali oryginalną kompozycję przestrzenną, którą w latach 70. zaprojektował Lech Skirzyński. Wartościowa opracowana wcześniej struktura umożliwiająca komunikację pieszą w środku budynku została doceniona. Część budynków rozbudowano o zewnętrzne tarasy, loggie i ogrody na dachach. Jednocześnie uzyskano kolejne otwarcia widokowe oraz dodatkowy obszar wypoczynkowy dla gości.

lemon resort spa

Tłem dla przenikającego do budynku bogactwa natury, jaka otacza Lemon Resort Spa są otwarte przestrzenie, jasne kolory, przeważające szkło i duże rozmiary okien. Ze ścianami wykonanymi z betonu kontrastują drewniane deski oraz podłogi, barwne, futurystyczne meble. We wspólnych częściach nie ma takich dodatków jak: zasłony, obrusy, dywany, gdyż aranżacja wnętrza bazuje na  koncepcji elegancji w wydaniu surowym.

Ośrodek Lemon Resort Spa obejmuje 4,5 hektara powierzchni. Wyposażony jest w 34 apartamenty z wysokim standardem, w restaurację, a także luksusowe strefy, takie jak: Wellness oraz Spa. Jednym z apartamentów dla osób wymagających jest nasz Apartamenty Słoneczny Gródek 72.

Dodatkowo do ośrodka należy marina, do której przymocowano, m.in. luksusowe łodzie elektryczne, kajaki, deskę SUP, a także bogatą w innowację Tesle 21. Oprócz tego ośrodek obejmuje dwie plaże, boiska, a na jego obszarze mieszczą się trasy rowerowe i turystyczne szlaki, które prowadzą do zabytków oraz pomników przyrody.

Hotel butikowy jest unikatowy, o pięknej formie, wysokim standardzie, dokładnie sprofilowany pod wybraną grupę docelową. Hotel ten wzbogaca się w wiele udogodnień, jakie znajdują się w przestrzeniach wspólnych oraz w apartamentach indywidualnych.