Domki nad Dunajcem

W regionie Lemon Resort Spa pełno jest atrakcji dla każdego. Można zwiedzić tu wiele ciekawych miejsc, odpocząć i dobrze się bawić.

W Nowym Sączu na Rynku, niedaleko Ratusza mieści się multimedialna Fontanna. Schodkami misy z licznych niewielkich oraz tych większych dysz rozlewa się woda. Fontanna chętnie przyciąga na Rynek duże tłumy turystów i mieszkańców głównie dlatego, że 5 minut po każdej godzinie mogą oni usłyszeć wygrywane przez nią niezbyt długie utwory. O godz: 8:00, 12:00, 16:00 i 20:00 przedstawia program trwający 20 minut. Fontanna w Nowym Sączu dostarcza dodatkowej interesującej atrakcji, kiedy po zmroku zostaje widowiskowo podświetlona. Efektownie wtryskuje wodą zgodnie z rytmem muzyki.

Zegar kwiatowy w Nowym Sączu leży u podnóża kowalskiej baszty. Swój czas odmierza od wiosny do jesieni. 5- metrowa tarcza zegara cała jest w kwiatach. Dzięki temu stanowi ozdobę wjazdu do centrum miasta. Zegar przyjmuje inne kolory pod wpływem zmieniających się pór roku. Podczas zimy zanika. Wtedy rozmontowuje się jego wskazówki, które z powrotem powrócą na swoje miejsce wiosną.

Jeśli wybieracie się nad Jezioro Różnowskie, możecie skorzystać tam z niezapomnianej przygody, decydując się na widokowy lot w Jesiennej albo Łososinie Dolnej. Widok Jeziora Rożnowskiego z góry z pewnością dostarczy Wam mnóstwo wrażeń. Być może widok na świat z lotu ptaka jest Waszym marzeniem. Możecie je również spełnić przyjeżdżając do Łososiny Dolnej, gdzie obok drogi krajowej nr 75 z Krakowa do Nowego Sącza, znajduje się lotnisko Aeroklubu Podhalańskiego. Loty odbywają się samolotami i szybowcami w grupach składających się z 3 osób. Każdego roku w tym miejscu odbywają się festyny lotnicze. Okazją jest, m.in. Święto Kwitnących Sadów. Podczas tego wydarzenia mieszkańcy i osoby zaproszone przedstawiają swój kulturalny dobytek.

domki nad dunajcem

Niewątpliwie ciekawym, wartym zobaczenia miejscem jest również Bazylika Św. Marii Magdaleny i Św. Stanisława w Szczepanowie, koło Tarnowa. W 2003 roku sanktuarium uznano za bazylikę mniejszą. Jest kościołem barokowo-klasycystycznym św. Stanisława Biskupa ufundowanym przez Stanisława Lubomirskiego. Centrum ołtarza wypełnione jest przez obraz św. Stanisława umiejscowiony tuż przy figurze św. Piotra i Pawła. Nad obrazem zobaczyć można orła piastowskiego, a patrząc na boki naszą uwagę zwrócą akty z życia Świętego. U podstawy mensy ołtarza pokazane są cztery biblijne sceny, które przedstawiają składanie ofiar Bogu. Podziwiać tam można również ambonę zdobioną przez płaskorzeźby czterech ewangelistów. Dodatkowo godnym uwagi jest neobarokowy ołtarz Serca Pana Jezusa, który prezentuje lewa nawa oraz późnobarokowy ołtarz matki Boskiej Nieustającej Pomocy umieszczony w prawej nawie.

Przy trasie Nowy Sącz – Brzesko w Znamirowicach warto zatrzymać się przy Moście Stacha, zwanym też Mostem Mocarza. Jest to kamienny budynek, którego wysokość sięga do ok. 16 m. Uważa się go za największy w świecie most kamienny, który zdołał zbudować jeden człowiek. Jego twórca Jan Stach tworzył go przez około 3 lata.

Będąc w Rożnowie turystom poleca się zwiedzenie Wyspy Grodzisko. W tym miejscu do XIV/XV wieku znajdowała się strażnica. Teraz jest to zespół przyrodniczo-krajobrazowy chroniący szczególnie ptaki wodne. W związku z tym wstęp na nią jest zakazany. Istnieje jednak możliwość opłynięcia jej np. rowerkiem. Można przy tym podziwiać bardzo stary punkt osadniczy znajdujący się w tym regionie.

W Nowym Sączu zobaczycie Pomnik Henryka Sucharskiego, a dokładnie jego rzeźbioną głowę na granitowej bryle. Major przedstawiony jest w polowej czapce wojskowej. Niedaleko mieści się Krzyż VM. Pomnik został odsłonięty w 1990 roku przez siostrę majora- Annę Bugajską. Władysław Sławecki objął kierownictwo nad Społecznym Komitetem Budowy tego Pomnika.

Będąc w tej miejscowości zachęcamy, abyście udali się w miejsce, gdzie znajduje się metalowy kwietnik, który każdego wieczora zostaje podświetlony. Podziwiać go można przez cały rok, gdyż zamysł pomysłodawcy jest taki, aby przez cały ten czas on istniał. Kwiaty kwitnące na nim mają być dostosowane do danej pory roku i warunków atmosferycznych, natomiast zimą kwietnik ma być wypełniony sztucznymi ozdobami.

W Nowym Sączu jednym z najpiękniejszych zakątków jest Rezerwat Białowodzka Góra. Stanowi on urokliwy kompleks leśny, który porośnięty jest przez buczynę karpacką i roślinność skalną.

Szczyt i zbocza Białowodzkiej Góry zyskały uznanie wielu turystów i zachwyciły ich swym pięknem. Góra związana jest również z legendą o grodzisku, który dawniej się tu znajdował.

Bez wątpienia najlepszym miejscem na odpoczynek dla wszystkich turystów są Planty w Nowym Sączu. Jest to główny ogród miejski w tej miejscowości. Cechuje się dobrym stylem, pełen jest wiedeńskich lamp, podświetlonych alejek i drzew, a w sobotę i w niedzielę możecie bawić się tu w najlepsze przy rozbrzmiewającej muzyce do tańca.

Oczywiście w tym miejscu atrakcji jest jeszcze więcej. Koniecznie musicie je zobaczyć.