APARTAMENT

Noclegi nad Dunajcem – Apartament jest położony w urokliwej miejscowości Grodek nad Dunajcem nad Jeziorem Rożnowskim i wchodzi w skład kompleksu apartamentów „Lemon Resort & Spa” (http://www.lemonresort.pl/).

Nasz apartament został starannie zaprojektowany przez znane katowickie studio projektowe Mono Design (www.monodesign.pl). Powierzchnia mieszkalna składa się z kuchni, przestronnego salonu ze strefa jadalna, łazienki i dużej sypialni. Ponadto, w apartamencie jest rozkładana sofa dzięki czemu w apartamencie może być komfortowo zakwaterowanych aż 5 osób. W apartamencie jest zainstalowane ogrzewanie podłogowe, klimatyzacja, wyposażenie AGD marki Bosh, RTV marki Samsung i kino domowe Harmann Cardon. Dbałość o detale i wysoki standard widać na każdym kroku – włoskie meble, armatura włoska Catelano, posadzki żywiczne. W całym apartamencie są założone żaluzje antywłamaniowe. Dodatkowo, apartament posiada ogromny taras o powierzchni 45 m2, z którego rozpościera się widok na Małpią Wyspę.

Powierzchnia apartamentu wynosi 75 m2 + taras o powierzchni 45 m2.

Szczegółowe informacje na temat kompleksu „Lemon Resort & Spa” i atrakcji jakie towarzysza przez cały rok można znaleźć na stronie: http://www.lemonresort.pl/

 


 

Dlaczego warto wybrać na pobyt noclegi nad Dunajcem?

Oprócz tego, że są one bardzo luksusowe i dostarczają komfortu turystom, usytuowane są w regionie, w którym każdy może przeżyć wspaniałą przygodę. Zaprezentujemy Państwu kilka jego walorów.
Dunajec to prawy dopływ Wisły. Rzeka powstaje w wyniku połączenia Białego Dunajca z Czarnym Dunajcem pod Nowym Targiem. Rzeka wraz z Czarnym Dunajcem osiąga długość 251 km. Kiedy potok Chochołowski połączy się z Kościeliskim powstaje Czarny Dunajec. Biały z kolei tworzy się z licznych potoków, w skład których wchodzi m.in. z Cicha Woda, Strążyska, Bystra, Olcza, Poroniec oraz z Sucha Woda. Dunajec płynie w południowo – wschodnim kierunku, przemierzając obszerne dno Kotliny Nowotarskiej. Dolina Dunajca jest rozległa, znajduje się w niej wydzielone koryto. Wyróżnić można też liczne kamieńce. Rzeka w niskich partiach pod Dębnem staje się tatrzańskim dopływem (Białka). W Niedzicy zapora stanowi Jezioro Czorsztyńskie, a w miejscowości Sromce Wyżne znajduje się zapora oraz wyrównawczy zbiornik. Rzeka płynąc do Szczawnicy mija Pieniny. Wzdłuż Dunajca na tym terenie biegnie granica ze Słowacją.
Pobyt w Słonecznym Gródku 72 daje dobrą okazję na odwiedzenie Nowego Targu, Czorsztyna, Niedzicy, Szczawnicy, Krościenka, Jazowska, Nowego Sącza, Rożnowa, Czchowa, Wojnicza oraz Żabna. Wymienione miejscowości bez wątpienia są nad Dunajcem bardzo istotne.
Potoki tutaj mają górski kształt, osiągany w wyniku wielkich spadków, a jego wody płyną z dużą prędkością. Ich brzegi są mocno zarośnięte, a koryta szczególnie osłonięte. Woda rzeki ulega regularnym wahaniom.

Dunajec jest bardzo urokliwym szlakiem wodnym w górach. Na rzece odbyły się liczne kajakowe mistrzostwa górskie Polski w zjeździe i slalomie oraz międzynarodowe spływy kajakowe. Pod Tylmanową jest interesującym rezerwatem krajobrazowym. Przebywając tu turyści mogą uprawiać turystykę rowerową, turystykę konną bądź wjeżdżać kolejką na Palenicę. Noclegi nad Dunajcem z pewnością wszystkim dostarczą wielu doznań oraz licznych atrakcji turystyczno- krajoznawczych. Noclegi nad Dunajcem oferują atrakcje dla każdego. Tutaj każdy turysta odkryje ciekawe, urokliwe miejsca, odpocznie i przeżyje świetną zabawę.
Nowym Sącz szczególnie może zaciekawić turystów z powodu znajdującej się tam – dokładnie na Rynku, multimedialnej Fontanny. Głównie dzięki niej można zaobserwować tam tłumy turystów oraz mieszkańców – jej wyjątkowość przejawia się w tym, że 5 minut po każdej godzinie wygrywa utwory. Fontanna w Nowym Sączu dodatkowo wzbudza zainteresowanie po zmroku – wtedy jest ona efektywnie podświetlona. Zaobserwować można, że woda jest przez nią wytryskiwana w rytm muzyki.
U stóp podnóża kowalskiej baszty w miejscowości Nowy Sącz podziwiać można zegar kwiatowy, który odmierza czas od wiosny do jesieni. Jego tarcza wynosi 5 metrów i wyłożona jest kwiatami. Niewątpliwie jest doskonałą ozdobą zapraszającą turystów do centrum miasta. Kiedy zmieniają się pory roku – zmieniają się barwy na zegarze, jednak w czasie zimy zanika całkowicie. Wtedy jego wskazówki na ten okres są rozmontowywane.
Udając się nad Jezioro Rożnowskie wybierając noclegi nad Dunajcem w Słonecznym Gródku 72 można także przeżyć wyjątkową przygodę, korzystając z możliwości widowiskowego lotu w Jesiennej bądź Łososinie Dolnej. Będzie to dobra okazja by spojrzeć na region z nowej perspektywy. To emocjonujący krok z pewnością dla tych bardziej odważnych turystów, jednak jak najbardziej warty pokonania.

Nad Jeziorem Rożnowskim znajduje się także warta poświęcenia uwagi Bazylika Św. Marii Magdaleny i Św. Stanisława w Szczepanowie, koło Tarnowa. W 2003 roku sanktuarium określono jako bazylikę niezbyt dużą. Jest to kościół barokowo-klasycystyczny św. Stanisława Biskupa, który ufundował Stanisław Lubomirski.
Obok trasy Nowy Sącz – Brzesko w miejscowości Znamirowice znajduje się Most Stacha (Most Mocarza). Przebywając w noclegach nad Dunajcem warto się przy nim zatrzymać i nieco bardziej poznać.
W Rożnowie na uwagę zasługuje także Wyspa Grodzisko. Jest to miejsce, w którym do XIV/XV wieku istniała strażnica.
W miejscowości Nowy Sącz swym urokliwym widokiem zachwyca piękny zakątek – Rezerwat Białowodzka Góra. Jest to przepiękny kompleks leśny, na którym rośnie buczyna karpacka oraz roślinność skalna.

Noclegi nad Dunajcem Słoneczny Gródek 72 zlokalizowane są w regionie, gdzie piękne zabytki i pełne uroku miejsca można by wymieniać w nieskończoność. To obszar bardzo bogaty turystycznie, w którym nikt nie ma prawa się nudzić – oferuje on bowiem atrakcje dla każdego. Ponadto sam pobyt tu może być bardzo przyjemnie spędzonym czasem.
Noclegi nad Dunajcem – zapraszamy!